HOTEL TINY HOUSE TOUR VILLA BOAT RENT A CAR VISA TICKET MICE
Kategori: Tur Teknesi
Marina: Çeşme Sahil Kalkış
Bayrak: Türkiye
Kapasite: 310
Uzunluk: 38
Genişlik: 9
Kabin Sayısı: 2
Misafir Sayısı: 310
Personel Sayısı: 15
GÜVENLİ TURİZM

GENEL BİLGİLER

TEKNEMİZİN ÖZELLİKLERİ

- Teknemiz 4 kattan oluşmaktadır.

- Teknemizde bay-bayan ayrı Hilton tuvaletler ve iki adet soyunma kabini bulunmaktadır. (Tuvalet ve soyunma kabinleri 15 dakikada bir personelimiz tarafından temizlenmektedir.)

- Giriş katında 180 kişinin aynı anda yemek yiyebileceği gölge oturma grubu ve localardan oluşan restoran bölümü yer almaktadır.

- 2.katımız gölge loca, masa ve güneşlenme minderlerinden oluşmaktadır. İsteyen misafirlerimizin eğlence ve animasyon programlarına katılabileceği bu katta ihtiyaçlarınızı temin edebileceğiniz bar bölümü de mevcuttur.

- 3.ve 4.katlar VIP bölümleri olup bazı kısımların da gölge şezlong bazıların da ise güneşlenmek isteyen misafirlerimizin tercih edebileceği şezlonglar yer almaktadır.(VIP bölümlerinde herhangi bir fiyat farkı yoktur.)


ÇEŞME TEKNE TURU PROGRAMI

- 11.00 Çeşme'den hareket
- 12.00 Mavi Koya (Akvaryum) varış
- 12.30 Yemek Servisi
- 13.30 Eşek Adası'na varış
Eşek Adası içerisinde misafirlerimiz teknemizden dışarı çıkarak yüzebilir ve hayvanseverler derneğinin kurmuş olduğu çiftliği ziyaret edebilirler.
- 15.00 Kış Limanı veya Mercan Koyu (Animasyon Show)
- 16.00 Makri Adası
- 17.00 Çeşme'ye hareket
- 18.00 Çeşme'ye varış.

NOT: Hava koşulları uygun olduğu günlerde turumuza Mağaralar Koyu'nu da ekliyor ve tur programı içerisinde bulunan tüm koylarda 1'er saat kalıyoruz.

YEMEK MENÜSÜ:

- Mangalda balık veya tavuk

- Özel Poseidon soslu makarna

- Mevsim salata

- Patates kızartması

 

Teknemiz her sabah Çeşme sahilinden hareket etmektedir. İzmir'den gelen misafirlerimiz için ücretli servisimiz mevcuttur. Günlük turumuz Milli Park statüsünde ki Kara Ada'nın muhteşem koylarını kapsamaktadır. Öncelikli olarak Eşek Adası ve Mavi Koy her turumuzda uğranılan yerlerdir. Kış Limanı, Mercan Adası, Mağaralar ve Makri adalarına havanın ve koyların yoğunluğuna göre her gün gidilmektedir.
Çeşme'nin tertemiz havası ve turkuvaz mavisi koylarında denizin tadını çıkarabileceğiniz 2010 model Çeşme'nin en rahat ve modern teknesiyle muhteşe bir deniz turuna hazır mısınız?

Günlük turların içinde alınan Covid-19 önlemleri
32 yıllık tecrübemiz ile hijyene, temizliğe ve rahatlığınıza büyük önem veriyoruz. Turizm bakanlığına bağlı olan teknemiz bütün kontrollerden geçerek Liman, Turizm, Esnaf ve Sanatkarlar odası Başkanlığı'nın izni ile faaliyetine devam etmektedir.
- Son olarak Çeşme Belediyesi denetlemesinden geçen teknemiz sağlık ve hijyen önlemlerini en ön planda tutarak sizlere hizmet vermeye devam ediyor.

EŞEK ADASI

EŞŞEK ADASI

Eski adıyla "Goni" olarak da bilinen günümüzün Eşek Adası Çeşme'den 1 saat uzaklıkta, temiz koyları ve konuksever eşekleriyle günübirlik yat gezintileri için idealdir.

MAVİ KOY (AKVARYUM)

MAVI KOY (AKVARYUM)

Eşek Adası'nın hemen batısında bulunan Mavi Koy; adını doğal bir akvaryum gibi olan büyüleyici ve berrak sularından almaktadır.

KIŞ LİMANI

kıs limanı

İsminden anlaşılabileceği gibi kışın balıkçıların barınmak için kullandıkları fazla derin olmayan, temiz ve küçük plajı ile görülmesi gereken koylardandır.

MAĞARALAR

mağaralar

Eşek Adası'nın arka tarafında kalan mağaralar bölgesinin en önemli özelliği kış mevsiminde fokların uğrak yeri olmasıdır.

MERCAN KOYU

mercan koy

İsmini teknenin yanaştığı yerin arkasındaki taşlardan almıştır. Denize girdikten sonra çok kısa mesafe yüzerek kumsalın tadını çıkarabilirsiniz.

MAKRİ ADASI

makri adası

Adanın kuzey batısında yatak odası olarak adlandırılan minik bir adadır. Bu isim ile anılmasının sebebi ise duvar renginin kırmızı, zeminin beyaz kumlarla örtülü olmasıdır.

TEKNE ÖZELLİKLERİ

FİYATA DAHİL OLANLAR

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

KURALLAR

SIK SORULAN SORULAR

Çeşme de Tekne kiralamak hiç bu kadar kolay olmamıştı! Alaçatı Tatil de günlük tekne kiralama ve Mavi yolculuk yapmak istediğiniz bölgeyi seçin. Kişi sayınıza ve bütçenize uygun tekneleri listeleyip istedğiniz tarihleri için rezervasyon yapın. Kredi kartı ve havale ile rezervasyonunuzu tamamlayıp teknenizi anında kiralayın. İşte hepsi bu kadar kolay! :)
ALaçatı Tatil de Öncelikle tekne tatili yapmak istediğiniz grubu ve tarihi netleştirin. Grubunuzdaki çift ve çocuk sayınızı belirledikten sonra size uygun tekneleri listeleyerek ekleyin. Hayalini kurduğunuz tekneler için teklif alın ve en uygun tekneyi belirleyip anında kiralayın!
Alaçatı Tekne Kiralama da 3 çeşit ödeme yöntemi mevcuttur. 1. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’na bağlı, BDDK lisanslı ve SSL güvenlik sertifikalı ödeme altyapısı ile Kredi kartı ile site üstünden online ödeyip ödemenizi gerçekleştirip, rezervasyonunuzu anında yapabilirsiniz. 2. İsterseniz Havale Yöntemiyle rezervasyonunuzu Alaçatı Tatil de tamalaya bilirisiniz. 3. Alaçatı Tatil e Yurt dışından ödeme yapacak olan misafirlerimiz ise Sitemizde bulunan
Alaçatı Tatil de 12 ay boyunca Tekne Kiralaya bilirsiniz , Çeşme’de Tekne Kiralama ve mavi yolculuk ve Sakız adası sezonu Nisan ve Ekim ayları arasındaki dönemi kapsamaktadır. Çeşme Tekne Kiralama ve Mavi yolculuk turu, Sakız adası Turuna çıkanlar çoğunlukla Temmuz- Ağustos aylarını ve resmi tatil günlerini tercih etmektedir. Dolayısıyla söz konusu günlerde ciddi bir yoğunluk yaşanmaktadır. Bunun sonucunda tekne kiralama fiyatları, diğer günlere nazaran daha yüksek olabilmektedir. Tecrübelerimizden yola çıkarak sizlere önerimiz; tekne tatilinizi yoğun olmayan dönemlerde planlamanız yönündedir. Böylelikle Alaçatı Çeşme Tekne Kiralamada yolculuğunuzu daha sakin ve daha ekonomik şartlarda gerçekleştirebilirsiniz. Öte yandan, yılın en sıcak dönemi Temmuz ve Ağustos aylarıdır. Zira bu aylarda özellikle Çeşmekoyları ve Sakız Koyları normalden daha sıcak ve bunaltıcı bir hal alabilir. Bunun yerine dilerseniz Haziran ve Eylül aylarını tercih edebilir; daha serin, sakin, huzurlu ve bir o kadar konforlu bir tekne tatili geçirebilirsiniz.
Alaçatı Çeşme de Tekne kiralarken en önemli husus teknenin yaşı değil; bakımlı olup olmadığı ve tekne personelinin profesyonelliğidir. Bir teknenin yeni oluşu, fiyatının yüksek olması veya büyüklüğü, aynı teknenin hizmet standartlarının da iyi olduğu anlamına gelmez. Size tavsiyemiz Çeşme tatilinizi planlarken tur operatörümüzle iletişime geçmeniz ve ayrıntılı bir şekilde talebinizi iletmenizdir. Bu sayede bütçenize uygun, en kaliteli ve en güvenilir tekneyi kiralayabilirsiniz.
Mesela; Çeşme Tekne Kiralama, Sakiz Adası Turu ve mavi yolculuğunuz esnasında yüzme molası verdiğiniz saatlerde “kano” olan tekneler ile bölgenin en güzel koylarında eğlenebilir ya da “Ringo” olan teknelerde su kayağı yaparak adrenalinnizi yükseltebilirsiniz. Bölgede ki su sporları işletmelerinde Jet ski, Parasailing ve Flyboard’lar mevcut olduğu için bu işletmelerden yardım alarak dilediğiniz ekipmanı kolaylıkla kiralayabilirsiniz. Bunların yanı sıra dünyanın en iyi winsurf ve kite surf arasına giren çeşme Alaçatı de bu deneyimleri yapa bilir ve bunun yanı sıra çeşme dalış merkezinde yine güzel bir aktivite yapabilirsiniz, tekne tatilinizi çok daha fonksiyonlu ve eğlenceli bir boyuta taşıyabilirsiniz.
- İlk önce telefonunuzun şarjının %100 dolu olduğuna emin olun. Zira itiraf etmeliyiz ki şahit olacağınız manzaraların her birini çekmeye şarjınız yetmeyebilir. Tabi ki tek çare telefon değil; iyi bir fotoğraf makinesiyle gördüğünüz her güzelliği ölümsüzleştirebilirsiniz. Dolayısıyla yanınıza fotoğraf makinesi almanız şiddetle tavsiye edilir! - Konaklamalı; Sakız Adası ve Mavi yolculuğa yelken açacaklara önerdiğimiz ilk ve en önemli şey, yanlarına çok büyük bir bavul almamalarıdır. Çünkü tekne tatilinizde, tüm süre boyunca ihtiyacınız olacak şeyler kabataslak; parmak arası terlik, şort, mayo ve tişört gibi hafif kıyafetlerden oluşuyor! Buna ek olarak kara yürüyüşleri için bir spor ayakkabı ve serin akşamlar için mevsimlik bir hırka veya ceket işinizi rahatlıkla görecektir. - Bunların dışında kendinize ait bir havlu, güneş kremi, şapka ve güneş gözlüğü gibi ihtiyaç duyabileceğiniz şeyleri mutlaka yanınıza almalısınız. - Ayrıca mümkünse valizinize bolca dergi, kitap ve roman sıkıştırmalı; müzik listenizi şimdiden hazırlamaya başlamalısınız.
Evet Mümkün, Sakız adası başta olmak üzere diğer güney ada tur düzenlenmektedir. istenilirse Sakız adası limanlarınada gidile bilir . Bunun için Schengen (Şengen) vizesine sahip olmanız veya Kapı vizesine kendinizi hazırlamanız gerekmektedir. Gerekli bilgileri firmamızdan temin edebilirsiniz.
Evet, tüm yatlarımız çocuklar için uygundur. Ancak mürettebat, çocuk bakımından mesul olmadığı için çocukların güvenliğini sağlamak ailelerin görevidir.
Temizlik ve hijyen bakımından tekne odaların da sigara içilmesine izin verilmemektedir. Ancakarka güvertede sigara içilmesine izin verilmektedir.
Temizlik ve hijyen kurallarına uyulması amacıyla yatların tüm katları sürekli olarak temizlik kontrolünden geçirilmektedir. Bu nedenle evcil hayvanların yata getirilmesine izin verilmemektedir. Rezervasyon yaparken konuyla ilgili detaylı bilgileri alabilirsiniz. İzin veren yat kaptanlarımız vardır bilgini alınız.
Yat ve teknelerimiz, teknolojinin son sınıfına göre uyarlanmış, global uydu ve cep telefonları şebekesine açık olduğu için dilediğiniz zaman telefon kullanabilirsiniz.
Günlük ve konaklamalı turlarda, önemli misafirler ve ünlülerin dünyasına alışkındır. Ancak mahremiyet kurallarına uyulmasını istediğiniz durumlarda, güverte ekibi gerekli olmadıkça göz önünde bulunmamaktadır. Önceden Detayları bildirmeniz gerekmektedir.
Alaçatı Tatil de Günlük turlara katılarak konaklamanızı bozmanıza gerek kalmadan tatil gerçekleştirme imkanını sizlere sunduğumuz arkeoloji rehberleri eşliğinde kalıntıları gezebilir, yakın koylara gidebilirsiniz.
Çeşme, Alaçatı, Sakız Adası bölgelerinde hava sıcaklıkları Nisan-Ekim arasında genellikle 26-30 derece arasında seyretmektedir. Haziran-Ağustos ayları arasında ise 40 dereceye kadar yükselebilmektedir. Tatile çıkarken hava sıcaklığını göz önünde bulundurarak hazırlık yapmanız daha isabetli olacaktır.
İlk defa Tekne Turuna katılanlardan daha sık görülen deniz tutulmasına karşın, seyahate çıkmadan önce eczaneden “Dramamine” almayı ihmal etmeyin. Deniz tutması sırasında yapmanız gereken tek şey yerinizde birkaç defa zıplamak olacaktır. Zaman içerisinde deniz tutulması sorunu kalkacaktır.
Bugüne kadar çeşme de köpekbalığı saldırısına dair herhangi bir haber ya da tutulmuş herhangi bir rapor bulunmamaktadır. Bu nedenle deniz yolculuğunuzu köpek balıklarına karşı gayet sakin geçecektir.
Liman ücretleri, demirleme masrafları, personel hizmeti, gemi suyu, yakıt, benzin, çarşaf ve nevresim takımları, havlular, transit geçişler, resmi izinler, tekne sigortası.
Evet; Konaklamalı Tekne Turlarımız da Yunan Adaları rotaları bulunmaktadır. bunlar dan seçmeli olarak Sakız(Chios) Samos, Patmos, Leros, Kalymnos, Kos, Rodos, Mikanos, Midilli, ve Symi adalarından bir veya birkaçını görebilirsiniz. Ancak Yunan vergilerinin tekne turlarına dâhil olmadığını bilmeniz gerekiyor.

FİYATLAR

 • 24.02.202429.02.2024

  Minimum Kiralama: 1 Gün

  Günlük: Sorunuz.

  Haftalık: Sorunuz.

  Aylık: Sorunuz.

 • 01.03.202431.03.2024

  Minimum Kiralama: 1 Gün

  Günlük: 2024 FİYATI BELİRLENMEMİŞTİR.

  Haftalık: Sorunuz.

  Aylık: Sorunuz.

 • 01.04.202430.04.2024

  Minimum Kiralama: 1 Gün

  Günlük: 2024 FİYATI BELİRLENMEMİŞTİR

  Haftalık: Sorunuz.

  Aylık: Sorunuz.

 • 01.05.202431.05.2024

  Minimum Kiralama: 1 Gün.

  Günlük: 2024 FİYATI BELİRLENMEMİŞTİR

  Haftalık: Sorunuz.

  Aylık: Sorunuz.

 • 01.06.202430.06.2024

  Minimum Kiralama: 1 Gün.

  Günlük: 2024 FİYATI BELİRLENMEMİŞTİR

  Haftalık: Sorunuz.

  Aylık: Sorunuz.

 • 01.07.202431.07.2024

  Minimum Kiralama: 1 Gün.

  Günlük: 2024 FİYATI BELİRLENMEMİŞTİR

  Haftalık: Sorunuz.

  Aylık: Sorunuz.

 • 01.08.202431.08.2024

  Minimum Kiralama: 1 G ün.

  Günlük: 2024 FİYATI BELİRLENMEMİŞTİR

  Haftalık: Sorunuz.

  Aylık: Sorunuz.

 • 01.09.202430.09.2024

  Minimum Kiralama: 1 Gün.

  Günlük: 2024 FİYATI BELİRLENMEMİŞTİR

  Haftalık: Sorunuz.

  Aylık: Sorunuz.

 • 01.10.202431.10.2024

  Minimum Kiralama: 1 Gün.

  Günlük: 2024 FİYATI BELİRLENMEMİŞTİR

  Haftalık: Sorunuz.

  Aylık: Sorunuz.

 • 01.11.202430.11.2024

  Minimum Kiralama: 1 Gün.

  Günlük: 2024 FİYATI BELİRLENMEMİŞTİR

  Haftalık: Sorunuz.

  Aylık: Sorunuz.

 • 01.12.202431.12.2024

  Minimum Kiralama: 1 Gün.

  Günlük: 2024 FİYATI BELİRLENMEMİŞTİR

  Haftalık: Sorunuz.

  Aylık: Sorunuz.

 • 12.06.202419.06.2024

  Minimum Kiralama: 1 Gün

  Günlük: 1.000 TL

  Haftalık: .

  Aylık: .

TEKNE KONUMU

Alacati Tatil Support Click to contact!